„Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu"

 

Szanowni Państwo,

postanowiliśmy wydać książkę „Die Getriebenen”, która odbiła się szerokim echem w światowych mediach, a która nie została jeszcze przetłumaczona na język polski. Wydana wiosną tego roku w Niemczech książka Robina Alexandra w kilka miesięcy od wydania sprzedała się w nakładzie 60 000 egzemplarzy i rozpoczęła międzynarodową dyskusję na temat polityki migracyjnej Angeli Merkel.
Dziś rozpoczynamy zbiórkę na wydanie reportażu: „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu.”, której fragment można przeczytać na naszej stronie po kliknięciu tu. Książka ta stanowić będzie początek nowej serii Teologii Politycznej „Wydarzenia i komentarze”. 

Nie mamy żadnej dotacji na tę książkę, ale bardzo zależy nam, aby ukazała się w Polsce i była dostępna dla polskich czytelników. 
Dlatego proszę Państwa o wsparcie. Każda osoba, która wesprze wydanie książki, zostanie wymieniona z imienia
i nazwiska na pierwszych stronach publikacji (chyba że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).
 Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem „Merkel” w wysokości co najmniej 65 zł, otrzyma publikację gratis zaraz po jej wydaniu. Darczyńcy, którzy przekażą darowiznę w wysokości 1 000 zł lub więcej, otrzymają także specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej i imienne podziękowania podczas uroczystej premiery. Darowizny na wydanie książki można przekazać także tradycyjnie wpłacając wybraną kwotę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „Merkel”. Potrzebujemy zebrać 10 tysięcy złotych do 24 listopada. Darowiznę on-line można przekazać klikając tu.Konto bankowe dla przelewów zagranicznych: Fundacja Świętego Mikołaja, Nazwa banku: PKO PB, Numer konta IBAN:  PL18 1440 1387 0000 0000 1092 6483, SWIFT: BPKOPLPW.

Książka zebrała bardzo dobre recenzje:
“A political non-fiction thriller.” The Guardian 
"Robin Alexander's book is pure dynamite." The European

"The book describes a piece of contemporary history. An exceptional and detailed feat of journalism. Brilliantly written, it reads like a detective story. It has already become a standard work." Deutsche Welle 

W słowie do polskiego czytelnika Autor pisze tak: „Decyzja Angeli Merkel o otwarciu niemieckiej granic dla uchodźców we wrześniu 2015 roku zapoczątkowała nowy rozdział w historii Europy. W ciągu następnych sześciu miesięcy więcej niż milion uchodźców z Syrii oraz innych państw przekroczyło granice Europy Środkowej. Decyzja ta wpłynęła na kształt całego kontynentu – zwłaszcza Polski.”

Serdecznie dziękuję tym z Państwa, którzy przekażą darowiznę na rzecz wydania tej książki.

Z wyrazami szacunku
Izabela Stawicka
Fundacja Świętego Mikołaja, tel. 607 713 321  

Wydaj z nami bestseller odsłaniający kulisy niemieckiej polityki Angeli Merkel. Przekaż darowiznę.