Czy stan uzębienia Polaków odblokuje niemieckie autostrady dla odszkodowań?
Bo komuniści w Polsce i ich pomocnicy, po 1989 roku zlikwidowali opiekę stomatologiczną!

W procedurze wyborczej, na 30 mln osób uprawnionych, uczestniczy tylko połowa, czyli 15 mln. Z tych 15 mln jest ok. 2 mln komunistów, którzy, będąc w wyraźnej mniejszości, nie mogą krzyczeć: "my naród, obywatele tego chcą", gdyż się ośmieszają.

Panie Prezydencie RP, czy do następnych wyborów prezydenckich mamy oczekiwać na ustawę tzw. "antyfrankową" oraz ustawę oddłużeniową?
Bo należy wysłać wszystkich bankierów-lichwiarzy i komorników-lichwiarzy, oraz ich pomocników, tam, gdzie pieprz rośnie, ale bez NASZYCH pieniędzy!

W Wałbrzychu

KTK - Klub Turystyki Konnej vs Carnegie Hall w Wałbrzychu!

04.11.2017

KLUB był, ale w latach 70-tych, pod przewodnictwem już śp. p. Boruckiego z PTTK.  Zupełnie przez przypadek, po 40 latach spotkałem w dniu dzisiejszym p. Ewę T. z Klubu. Nic się nie zmieniła. Ta sama młoda pani. W jakim czasie znajdujemy się p. Ewo? Zapytałem. Wyraziła wielkie pytanie oczami i czołem. ZROBIMY CARNEGIE HALL W WAŁBRZYCHU! Stara Kopalnia i AquaZdrój  nie robią tego, do czego powinny być powołane. To pierwsze - dla pracy, a to drugie - dla sportu!

Ryszard Wieczorek

Foto: Ryszard Wieczorek

Reminiscencja Patriotyczna
z "Przystanku  Niepodległość"
           23-25.06.2017  Duszniki Zdrój

zorganizowanego przez Krystynę Śliwińską
ze "Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego"
z udziałem m.in.
Adriana Stankowskiego z "
Niezależnej" i Witolda Gadowskiego z "Sieci Prawdy" oraz "Komentarzy".

Foto: Dariusz Gdesz

Z Protestu przeciwko sądom
1945-1989
1989-2017 
- "
ubywateli PRL-u"

Jerzy Langer
Adam Borowski z "
Gazetą Polską"
Ryszard Wieczorek

  Pani Anna 07.12.2017 r. napisała do Prezydenta Romana Szełemeja:

„A Panu to już dziękujemy. Czy wybrał pan już celę z kim będzie pan siedział? Może króciutka podpowiedź, nie do przyjaciela tym razem? Czy to będzie cela z frajnagielami czy z urbańskimi a może jeszcze z kimś? No to powodzenia i długiego siedzenia za twoje przekręty no i miłego spędzania czasu za swoje przekręty z zaprzyjaźnionymi rodzinkami. Będziemy obserwować i cieszyć się niezmiernie,ha,ha,ha.”

http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/romazelemej,675.htmn-sl

Mieszkańcy wałbrzyskiego Podzamcza z ul. Świętego Jana Pawła II, pragną przekazać wiadomość dla:

Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja!

- od września 2016 otrzymaliśmy w sumie już 85 % podwyżki czynszu za wynajmowane mieszkania komunalne, w czasie nieco ponad 1 rok

- to samo czeka przyszłych najemców nowych mieszkań komunalnych

- rozważamy, tytułem ujawnienia, ile jest nam Pan winien, podjęcie następującego zachowania: wykorzystując każdą pensję, zasiłek, rentę, emeryturę na bieżące podstawowe potrzeby życiowe w ciągu miesiąca, bez "szaleństw", dopiero z tego co nam zostanie, będziemy realizować płatności na rzecz miasta Wałbrzycha

- nie wyrażamy zgody na odsetki karne, z tytułu jednego dnia zwłoki, w regulowaniu płatności za wodę dla WZWiK, ponieważ odsetki te są przejawem "lichwy", za którą nie mamy obowiązku płacić

- jeśli Pan planuje "przepoczwarzyć się" z targowiczanina PO do "dobrej zmiany", w katolickim Prawie i Sprawiedliwości, to do tej partii nie ma przyjęć osób, którym z  ludzkości pozostał jedynie wygląd człowieka.

jeden z wielu pokrzwywdzonych - Ryszard Wieczorek

 

Alarm! Urząd Dozoru Technicznego - UDT
Powinien koniecznie spotkać się z prokuratorem.
Kiedy ZDZ w Wałbrzychu przy ul. Wańkowicza organizuje kursy operatora wózka podnośnikowego i wszyscy zdają wewnętrzny egzamin, UDT nie dopuszcza do uzyskania kwalifikacji  nikogo - bo podaje pytania z zakresu konserwatora tegoż sprzętu, a nie operatora. Czy są w zmowie z ZDZ w "okradaniu" pracowników?

ZAPRASZAMY DO WYRAŻANIA SWOICH OPINII

Świdnica, Świebodzice, Wałbrzych , Szczawno Zdrój marksizmem i protestantyzmem stoi. 

Do "komuno-dżender" dodajmy "komuno-dżender-protestantyzm" 

i będziemy mieć "demokratyczny" trójpodział władzy wałbrzyskiej.
22.12.2017

Wyniki Wyborów Prezydenckich w Wałbrzychu 2015:

http://prezydent2015.pkw.gov.pl/319_Pierwsze_glosowanie/026501

 Akcja Katolicka w Diecezji Świdnickiej:  

"Druga ważna rzecz – musimy przepracować Dyrektorium o Apostolstwie Świeckich, które powstało jeszcze za czasów, kiedy kardynałem był Karol Wojtyła, tuż po Soborze Watykańskim II. Było ono pisane w czasach, gdy w Polsce panował ustrój komunistyczny.

Prezydent Świdnicy 2017

Dziś zmieniły się realia. Mamy inne uwarunkowania". - bp Ignacy Dec.

 Klikamy dla dzieci z wałbrzyskiego "Sobięcina"! 

Siostra Daniela - prezes Fundacji Edukacyjnej imienia Garczyńskiej, zachęca do wzięcia udziału w konkursie internetowym. Potrzebna jest duża ilość kliknięć w udostępniony w dniach 15-17 grudnia link, aby Fundacja mogła wygrać dofinansowanie dla dzieci z wałbrzyskiego Sobięcina. Wszystkie informacje są zawarte w naszym materiale filmowym.

22.12.2017

Wałbrzyscy komuniści nie czytają „Obrony Sokratesa”, bo w odpowiedzi na film „Luter i rewolucja protestancka” Grzegorza Braun, „buntują” się w swej komunistycznej zwartości, tworząc „obronę Lutra”.

Ponieważ nie uznają Bożego Narodzenia, więc po „egzorcyzmach” - do roboty?

Ta niewiedza komunistyczna, opierająca się wiedzy prawdy o Lutrze, jest zatytułowana:

„Świątecznie z Marcinem Lutrem”

„Tuż przed Bożym Narodzeniem uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych podczas corocznej gali zaprezentowali tradycje świąt protestanckich. Przedstawiciele z obszaru powiatu świdnickiego z gmin, placówek oświatowych, medycznych, stowarzyszeń, kościołów, służb mundurowych i innych instytucji spotkali się w sali bankietowej świdnickiego Hotelu „Pod Wierzbą”.

Klonem synagogi „Pod Bocianem” we Wrocławiu , na trasie Khazarii - ruchu Lubawicz Chabad, rabina Szneur Zalmana, sięgającego aż do Dniepropietrowska. A „co to jest?”, to już wyjaśnił i wyjaśnia Grzegorz Braun.

30 Minut/RW

18.12.2017

 W Wałbrzychu nie ma już prawa PZPR - PO, PSL, SLD, N, Razem, do nawet podejmowania jakichkolwiek czynności, zmierzających do utworzenia list wyborczych w Wyborach 2018. 

Nie, ponieważ minęło już 72 lata, odkąd nie narodził się dla nich jeszcze Jezus Chrystus, nawet w 2017 Roku Pańskim, co widać i słychać. Z ust tych polityków nie usłyszymy: Jezus jest Panem, prawda panie Marku Rząsowski, Jacku Cichura, Piotrze Zimnicki, Romanie Szełemej, Jadwigo Korczyńska? Problem w tym, że nawet jak tak powiecie, to sobie samym świadectwa dać nie możecie. Trzeba jeszcze zacząć służyć CZŁOWIEKOWI – i oddać im ich dobra: Markowi Kubali, Ryszardowi Wieczorek i wielu, wielu innym mieszkańcom Wałbrzycha.

Jeśli nawet oddacie to, co nie wasze, to i tak nie unikniecie miejsca, jakie sobie, sami sobie, wyłącznie z własnej winy, dla siebie, pozyskaliście – na śmietniku historii, nie chlubnej historii politycznej, ale i osobistej. Zanim usiądziecie do stołu i jak zwykle urządzicie „Wielkie żarcie”, przez cały ten święty czas, musicie przypomnieć sobie waszą historię, macie ostatnią okazję. Jeśli ktoś oglądał w latach 80-tych film „Wielkie żarcie”, francuskiej produkcji, już wtedy islamskiej Francji, to już ma wyobrażenie, jak historia tych partii wyglądała.

Jeśli ktoś nie oglądał tego filmu, to przypominam, że w 1989 r. dawne PZPR – dzisiejsze PO, SLD, N, Razem, Nowacka i ZSL – dzisiejsze PSL, aportem wepchnęło w rzeczywistość polityczną trybunał konstytucyjny, utworzony w 1984 r. przez Wojciecha Jaruzelskiego, dla utrwalenia pogromu NSZZ „Solidarność” i utrwalenia własnej władzy, na wieki wieków. Brakowało tylko wtedy własnej, pasującej do tego trybunału konstytucji. Więc sporządzono ją, z pominięciem Boga, wszystkich świętych, a przede wszystkim ludzi. Czynu tego dopełnił w 1997 r. członek SLD – Aleksander Kwaśniewski. Jakim prawem, na wałbrzyskim Podzamczu, przy jej głównej ulicy, podczas ostatnich wyborów widniały zdjęcia jego politycznej „córeczki” Barbary Nowackiej? Jakim prawem w Telewizji „Dami” „przysięga się, że każda koalicja jest im nie obca” przewodniczący PSL-u Piotr Zimnicki, że PO to szubrawcy, ale my to już jesteśmy święci. Nie słychać było słów: przepraszamy za ostatnie wybory. Nie słychać też było najważniejszego – Jezus jest Panem i tylko katolicy, a nie lewica, mają prawo decydować o innych ludziach. Nie w imię „komuno-dżender”, ale w imię Boga. Bo Bóg i Jego ETYKA, a nie konstytucja, ma być najważniejsza w życiu każdego CZŁOWIEKA.

RW

W Regionach
 Na Świecie

Say YES to life

reż. Grzegorz Braun - Eugenika - W imię postępu

05.01.2018

Dzień dobry,

dostaliśmy już program do rozliczeń PIT za rok 2017. Można go pobrać z naszej strony: https://pit2017.mikolaj.org.pl (Fundacja Świętego Mikołaja jest wydawcą Teologii Politycznej). Program jest bardzo prosty i intuicyjny, mam nadzieję, że się Państwu przyda. Możecie Państwo oczywiście podzielić się tym linkiem ze znajomymi i rodziną.

W Teologii Politycznej początek roku zaczął się bardzo pracowicie. Na przełomie roku ukazała się nasza nowa seria książek poświęconych polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV. Celem serii „Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego” jest przypomnienie dorobku polskiej szkoły prawa ludów (ius gentium) oraz osiągnięć dotychczasowych badań nad jej najwybitniejszymi przedstawicielami, takimi jak Paweł Włodkowic i Stanisław ze Skarbimierza. Całą serię znajdziecie Państwo tu: http://ksiegarnia.teologiapolityczna.pl/

Kolejne premiery i spotkania już wkrótce, będziemy Państwa informować na bieżąco. Bardzo Państwu dziękuję za wspieranie Teologii Politycznej i zakup książek w naszej księgarni. Darowizny przekazywane na nasz cel możecie Państwo odliczyć od podstawy podatku – za każdą raz jeszcze dziękuję!

Z wyrazami szacunku

Izabela Stawicka

Fundacja Świętego Mikołaja / Teologia Polityczna

02.01.2018

Szanowni Państwo,

serdecznie Państwu dziękuję za miniony rok! Dzięki Państwa darowiznom i zakupom dokonywanym w księgarni Teologii Politycznej możemy pracować  nad kolejnymi dziełami – za to wsparcie serdecznie Państwu dziękujemy! Jednocześnie przypominam Państwu, że wydawca Teologii Politycznej, Fundacja Świętego Mikołaja jest Organizacją Pożytku Publicznego, co oznacza, że darowizny przekazywane na naszą rzecz można odliczyć od podstawy podatku podczas rozliczenia PIT. Raz jeszcze dziękuję za Państwa wsparcie. Wkrótce prześlę Państwu link do darmowego programu do rozliczeń PIT, dzięki któremu będziecie Państwo mogli rozliczyć podatek za 2017 rok.

 

W 2017 odbyło się aż 21 wydarzeń zorganizowanych przez Teologię Polityczną, w tym m.in. międzynarodowa Konferencja zorganizowana na Zamku Królewskim w Warszawie „Europa - kryzys i nadzieja", cztery pokazy filmowe z dyskusjami w ramach Warszawskiego Festiwalu Conradowskiego, dwa spektakle - „Kriton na Rakowieckiej" i „Eutyfron w Seminarium", seminaria z Antonim Liberą w ramach cyklu „Libera tłumaczy klasyków” oraz debaty poświęcone współczesnym zagadnieniom, m.in. o Francji, o Niemczech, polskiej „Soft-power” czy tradycjom intelektualnym dotyczącym polskim dążeniom do niepodległości.  Wydaliśmy 13 dzieł: dwujęzyczne wydania dialogów platońskich - „Kriton", „Obrona Sokratesa", „Eutyfron”, zakończyliśmy opus magnum Erica Voegelina „Porządek i historia” – w 2017 roku ukazały się dwa ostatnie tomy: „Epoka Ekumeniczna", „Poszukiwanie ładu"; zbiór tekstów Dariusza Karłowicza poświęconych współczesnej Polsce i Europie pt. „Polska jako Jason Bourne", eseje o Rosji i relacjach polsko-rosyjskich Piotra Skwiecińskiego pt. „Kompleks Rosji”, wnikliwa analiza trzech największych religii - Alain Besancon „Współczesne problemy religijne”  oraz „Mowa wewnętrzna”, czyli zbiór przemyśleń, wspomnień i wierszy ks. Jana Sochonia. Rozpoczęliśmy nowy cykl wydawniczy reportażem o współczesnej niemieckiej polityce - Robin Alexander „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”; wydaliśmy także cykl książek poświęconych polskiej szkole prawa międzynarodowego w nowym opracowaniu prof. Marka A. Cichockiego: Paweł Włodkowic i Stanisław ze Skarbimierza „Prawo ludów i wojna sprawiedliwa”, Ludwik Ehrlich „Paweł Włodkowic i Stanisław ze Skarbimierza” oraz zbiór tekstów współczesnych pt. „Polska szkoła prawa międzynarodowego”. Braliśmy udział w Targach Książki Katolickiej, Targach Książki Historycznej, a także po raz pierwszy wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach Książki w Londynie, gdzie mogliśmy zaprezentować nasze książki wydawcom zagranicznym. Nasze książki zyskały uznanie - otrzymały prestiżowe nagrody. Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało nagrodę Feniks dla książki Agnieszki Kołakowskiej pt. „Plaga Słowików” oraz wyróżnienie dla książki ks. prof. Jacka Grzybowskiego „Uciec z krainy zapomnienia”.

 

W najbliższym czasie nakładem naszego wydawnictwa ukażą się „Hippiasz Mniejszy” oraz będący na ukończeniu prac redakcyjnych „Fedon” Platona, książka Richarda Krauta „Sokrates i Państwo” oraz kilkanaście kolejnych kolejnych dzieł, w tym m.in., Gertrude Himmelfarb „Drogi do nowoczesności", Leo Strauss „Sokrates i Arystofanes” oraz  jubileuszowy 10. numer rocznika „Teologia Polityczna”. W tym roku planujemy także książkowe wydanie tekstów Joanny Paciorek, które publikowaliśmy w ramach bloga „Mama w pracy” oraz wiele wartościowych książek.

 

Życzymy Państwu, aby rok 2018 był dla Państwa rokiem pełnym sukcesów osobistych i zawodowych, a także czasem pełnym rozwoju i odpowiedniej ilości odpoczynku.

 

Z wyrazami szacunku w imieniu całego zespołu Teologii Politycznej

Izabela Stawicka

Fundacja Świętego Mikołaja

 

P.S. Jeśli ktoś z Państwa wpłacił darowiznę na wydanie któregoś z naszych dzieł, a nadal go nie otrzymał, bardzo proszę o kontakt. Dochodzą do nas zwroty z Poczty Polskiej. Wszystkie książki, których wydanie Państwo wspieracie wysyłane są do Państwa w pierwszej kolejności, tuż przed ich oficjalną premierą, a od razu po tym jak pierwsze egzemplarze dochodzą do nas z drukarni. Prosimy o podawanie adresów do korespondencji w treści przelewu (w przypadku, jeśli nie są zgodne z adresami bankowymi), dzięki temu będziemy mieli pewność, że książka dotrze do Państwa. Jeśli mimo premiery nie otrzymaliście Państwo dzieła, proszę o sygnał o zaistniałej sytuacji. Bardzo dziękuję i raz jeszcze życzę Pomyślności w Nowym Roku!

Resume 2017 [TPCT nr 91/92]

Wielkimi krokami zbliżamy się do Nowego Roku, nawet więcej! znajdujemy się u jego progu. Czas zatem zapukać spokojnie do przedpokoju zwanego „podsumowania”. Warto przed wejściem w kolejne dwanaście miesięcy drugiej dekady XXI wieku, spojrzeć nieco przeciągłym wzrokiem na to, co zostawił nam po sobie rok 2017. A przecież można odnieść wrażenie, że był on cokolwiek tyle obfity, co niejednorodny – zarówno politycznie, jak kulturalnie i społecznie. Co zatem zostawia nam w spadku?
CZYTAJ WIĘCEJ

Posłuszeństwo. Źrenica zbawienia
[TPCT nr 90]

„Posłuszeństwo otwiera niebo, lecz pozostaje u drzwi, a miłość, która dała ten klucz, wchodzi, wnosząc owoce posłuszeństwa. Przez nieposłuszeństwo pierwszego człowieka niebo zostało zamknięte, a posłuszeństwo pokornego, wiernego i nieskalanego Baranka, Jednorodzonego Syna mego, otworzyło życie wieczne” – tak w Dialogu o Opatrzności Bożej św. Katarzyna ze Sieny oddawała boży zamysł. To właśnie część o posłuszeństwie umieściła jako ostatnią w swoim dziele, które jest mistycznym przesłaniem o chrześcijańskich cnotach.
CZYTAJ WIĘCEJ

To już ostatni moment, by dołączyć do grona wydawców Platona.

Dziś o północy mija termin zbiórki na „Hippiasza mniejszego” – ostatniego z dialogów sokratejskich, które ukażą się w tym roku staraniem Teologii Politycznej, Ośrodka Myśli Politycznej oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. Każdy kto wpłaci darowiznę zostanie uwieczniony na kartach tytułowych dzieła.

– W dzisiejszym medialnym świecie Hippiasz byłby piarowcem, a Sokrates tym, który pragnie pokazać, iż nie każde dobro, które retorzy czy sofiści ukazują jako godziwe jest takim naprawdę – mówi ks. prof. Jacek Grzybowski zachęcając do wsparcia naszej akcji.

Nowe tłumaczenie „Hippiasza mniejszego” zostało przygotowane przez doktora Michała Bizonia z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukaże się ono w serii „Biblioteka Klasyczna” i będzie zawierało zarówno tekst polski jak i grecki, a także obszerny komentarz tłumacza oraz bibliografię.

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem „Hippiasz” w wysokości co najmniej 65 zł, otrzyma publikację gratis.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć książkę kwotą 400 zł, otrzymają cztery tomy z kolekcji dzieł Platona („Kriton”, „Obrona Sokratesa”, „Eutyfron” i „Hippiasz”).

Darczyńcy, którzy zaoferują ponad 1 000 zł, otrzymają także specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej i imienne podziękowania podczas uroczystej premiery dzieła.

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Angela Merkel i kryzys  migracyjny

Robin Alexander z Berlina dla Teologii Politycznej

Jestem bardzo szczęśliwy, że teraz moja książka zostanie opublikowana również w Polsce – mówi Robin Alexander, autor książki „Die Getriebenen”, poświęconej kulisom decyzji Angeli Merkel o otwarciu granic dla imigrantów.

– Opowieść w niej zawarta nie dotyczy tylko Niemiec, ponieważ kryzys migracyjny wpłynął na cały kontynent, a w szczególności na relacje polsko-niemieckie. Opisuję wydarzenia takimi, jakimi były naprawdę, dzień po dniu. Chciałbym przyczynić się do dyskusji, w której znowu będziemy potrafili ze sobą rozmawiać – kontynuuje autor niemieckiego bestsellera, który na początku grudnia zostanie wydany przez Teologię Polityczną.

Robin Alexander w wypowiedzi skierowanej specjalnie dla czytelników Teologii Politycznej, wyraża nadzieję, że jego książka wywoła w Polsce silną reakcję. – Bardzo chciałbym otrzymać od Państwa e-maile, listy, aby poznać Państwa punkt widzenia. Życzę miłej lektury i proszę dać mi znać, co sądzicie Państwo o niemieckiej polityce – mówi na zakończenie.

***

Wydaj z nami książkę określoną przez brytyjski „The Guardian” jako „Political non-fiction thriller”. Każda osoba, która wpłaci darowiznę na wydanie książki, zostanie wymieniona w niej z imienia i nazwiska.

 

KLIKNIJ i wpłać On-line

Robin Alexander

„Eutyfron” ukazał się w nowej serii Biblioteki Klasycznej, wydanej wspólnie przez Teologię Polityczną, Ośrodek Myśli Politycznej oraz Państwowy Instytut Wydawniczy. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Darczyńców Teologii Politycznej, którym pragniemy w tym miejscu jeszcze raz serdecznie podziękować!

Wydaniem książki „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu” Robina Alexandra, Teologia Polityczna inauguruje nową serię wydawniczą „Wydarzenia i komentarze”. Robin Alexander, niemiecki dziennikarz Die Welt, rekonstruuje z ogromną precyzją i bez politycznej poprawności decyzję podjętą na najwyższym szczeblu niemieckiej polityki dotyczącą wpuszczenia uchodźców, która na lata zmieni oblicze całej Europy. Zapraszamy do wsparcia wydania tej książki. Zbiórkę prowadzimy do 24 listopada. Książka ukaże się już 4 grudnia 2017 roku. 


"A political non-fiction thriller." The Guardian 

"Robin Alexander's book is pure dynamite." The European 

"The book describes a piece of contemporary history. An exceptional and detailed feat of journalism. Brilliantly written, it reads like a detective story. It has already become a standard work.Deutsche Welle


W słowie do polskiego czytelnika Autor pisze tak:

Decyzja Angeli Merkel o otwarciu niemieckiej granicy dla uchodźców we wrześniu 2015 roku zapoczątkowała nowy rozdział w historii Europy. W ciągu następnych sześciu miesięcy więcej niż milion uchodźców z Syrii oraz innych państw przekroczyło granice Europy Środkowej. Decyzja ta wpłynęła na kształt całego kontynentu – zwłaszcza Polski.

22 września, ministrowie spraw wewnętrznych z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej spierali się za zamkniętymi drzwiami w Brukseli na temat przymusowej relokacji uchodźców. Rozwiązanie to zostało zaplanowane przez najwyższych dygnitarzy unijnych, a wdrożone przy pomocy nacisku Niemiec.

Według tego systemu, każdy członek Unii Europejskiej byłby zobligowany do przyjęcia z góry narzuconej kwoty uchodźców. Zwyczajem jest, że tak ważne decyzje są podejmowane nieanonimowo. Jednak kiedy ministrowie nie mogli dojść do porozumienia, Angela Merkel zdecydowała to, czego jeszcze nikt w Europie nie zrobił, na tak zwaną w brukselskiej terminologii „opcję nuklearną”. Przydział uchodźców został przegłosowany większością kwalifikowaną.

Nie mogło udać się to bez udziału Polski. Bez polskiego głosu Niemcy nie osiągnęłyby wymaganej większości 74% członków rady. Ogromny nacisk ze strony europejskich dygnitarzy spadł na niedoświadczoną minister spraw wewnętrznych Polski Teresę Piotrowską – teologa z wykształcenia, która sprawowała swój urząd od kilku tygodni. Piotrowska został w końcu zmuszona do poparcia całej procedury, co w brukselskiej nomenklaturze zwie się procedurą konfesjonału. W praktyce oznaczało to, że w czasie negocjacji musiała wiele razy spotykać się z przewodniczącym i samodzielnie prowadzić rozmowy. (...)


Przeczytaj fragment książki.

Przeczytaj recenzje książki w: * Financial Times The Guardian Reuters *


Każda osoba, która wesprze wydanie książki, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach publikacji (chyba że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą). Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem „Merkel” w wysokości co najmniej 65 zł, otrzyma publikację gratis zaraz po jej wydaniu. Darczyńcy, którzy przekażą darowiznę w wysokości 1000 zł lub więcej, otrzymają także specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej i imienne podziękowania podczas uroczystej premiery.

 

Kliknij i wesprzyj on-line wydanie książki.

 

Darowizny na wydanie książki można przekazać także tradycyjnie wpłacając wybraną kwotę na konto wydawcy:
Fundacja Świętego Mikołaja
64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „Merkel”

Konto bankowe dla przelewów zagranicznych:
Fundacja Świętego Mikołaja
Nazwa banku: PKO PB, SWIFT: BPKOPLPW
Numer konta IBAN:  PL18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 z dopiskiem „Merkel”

 

Dziękujemy!

Teologia Polityczna jest wydawnictwem niekomercyjnym. Naszą działalność prowadzimy dzięki hojności darczyńców. Cały dochód ze sprzedaży książek jest przeznaczany na cele statutowe wydawcy - Fundacji Świętego Mikołaja. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

Już!

„Eutyfr
on”

w seminarium duchownym  Rusza przedsprzedaż:
„Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”

Polkowski.
Pamięć pokolenia [TPCT nr 89]

„Człowiek składa się z pamięci. Żyje żeby pamiętać. Pamięć tworzy nas nawet wtedy, gdy chcemy ją odrzucić. Umieć zapomnieć to sztuka w gruncie rzeczy obca człowiekowi, chociaż politycy i cenzorzy mają nadzieję, że jest inaczej” – mówił Jan Polkowski w jednym z wywiadów po ukazaniu się powieści Ślady krwi. Sprawa pamięci, sięgania do niej i wyciągania wniosków – to ważny element, obok precyzyjnego dostrzegania pogłębionej rzeczywistości, który przewija się w całej twórczości, autora mi.in znakomitych tomików, które w znacznej mierze zdominowały poetycką dekadę lat 80.
CZYTAJ WIĘCEJ

„Skandaliczne” słowa Guya Verhofstadta. Będą pozwy

Reduta Dobrego Imienia składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi. Powodem pozwów jest – jak uzasadniono – „skandaliczna wypowiedź” europarlamentarzysty na temat sobotniego Marszu Niepodległości. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Maciejem Świrskim, założycielem RDI.. więcej..

Wall Street Journal prostuje informacje o Marszu Niepodległości

Amerykański dziennik zamieścił sprostowanie i wyjaśnienie do fragmentu swojej relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. "Wall Street Journal" przyznał m.in., że błędnie napisano, iż na moście w Warszawie wisiał transparent z napisem "módlmy się za islamski holokaust". O komentarzach po Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. Gazety Polskiej), Stanisław Janecki (Sieci) i Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja). 
                                                                                     
więcej..

Dwie (EU)ropy? [TCPT nr 88]

„Musimy odważyć się na to, by niektóre kraje szły do przodu, jeżeli nie wszyscy będą chcieli w tym brać udział” – powiedziała kanclerz Angela Merkel w Wersalu w marcu tego roku. Co ważne, słowa te zostały wypowiedziane przy wsparciu innych państw takich, jak Francja, Hiszpania i Włochy, w przededniu 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Wielce symboliczne! A przecież nie można abstrahować od tego, że niemiecka kanclerz w ten sposób chciała zapewne dać sygnał do szukania rozwiązań, które pozwolą wyjść z impasu Europie, borykającej się z realnymi problemami, na które jej władze nie znalazły do tej pory odpowiedzi.CZYTAJ WIĘCEJ